Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Борел: Граѓаните од Западен Балкан треба точно и правовремено да бидат информирани

Шефот на дипломатијата на Европска Унија, Жозеп Борел упати апел до медиумите и до граѓанското општество на Западен Балкан да се ангажираат во борбата против дезинформации, што се  глобален предизвик и закана по демократијата

Back to top button
Close
Close