0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Борел: ЕУ размислува за воведување економски санкции против Белорусија

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија ќе разговараат за воведување економски санкции против Белорусија, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жозеп Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close