Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: ЕУ не може да го запре Израел

Високиот комесар на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жозеп Борел синоќа изјави дека Европската унија не е во состојба да посредува во израелско-палестинскиот конфликт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close