Svet.SlajderБалканДописници Свет

Борел: ЕУ и САД повеќе не се натпреваруваат за дијалогот Белград – Приштина

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Жосеп Борел, ја поздрави добрата соработка со САД околу дијалогот Белград- Приштина после години тензии со администрацијата на Доналд Трамп, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close