0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Борел: ЕУ ја осуди пресудата за Навални како политички мотивирана

Европската унија ја осудува затворската казна на руските власти за Алексеј Навални и смета дека е неприфатлива бидејќи е политички мотивирана и е спротивна на меѓународните обврски за човекови права, на кои Русија е потписник, изјави денеска шефот на европската дипломатија Јозеп Борел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close