0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Bombë e re në kanalin Jutjub – Bisedë e Mickoskit dhe Kiçeec

Në kanalin Jutjub sot  doli incizim i ri i bisedës mes liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski dhe Zoran Milevski-Kiçeec.

Shkup, 26 qershor 2020 (MIA) – Në kanalin Jutjub sot  doli incizim i ri i bisedës mes liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski dhe Zoran Milevski-Kiçeec.

Në incizim dëgjohet se si Mickoski  i thotë bashkëbiseduesit se duhet të kenë komunikim direkt,  ndërsa jo përmes  ndërmjetësuesve në çka Kiçeeci thotë se ai është kryerës  dhe se kur do t’i japë detyrat ai t’i kryejë.

Mickoski, siç dëgjohet në bisedë,  i thotë Kiçeecit se e kanë fotografuar  duke hyrë te Orce Kamçev derisa ka qenë  nën PI masat,  në çka lidhet  një zë i femrës”,  kur ishte te ne  e kanë fotografuar duke ardhur”.

Zoran Mileski-Kiçeec, është dënuar me tre vjet burg për lëndën “Reket”, në të cilin me gjykim të shkallës së parë janë dënuar edhe ish prokurorja Katica Janeva dhe Bojan Jovanovski – Boki-13. sa/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close