Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бомбашки напад пред американска воена база во Авганистан

Бомбаш-самоубиец детонираше експлозив пред главната американска база Баграм во Авганистан, соопштија авганистанските власти, како и високи функционери од НАТО. 

 

Таг
Back to top button
Close
Close