Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Болтон: Бајден нема да се откаже од Балканот

Поранешниот советник за национална безбедност на САД, Џон Болтон изјави дека новиот претседател Џо Бајден нема да се откаже од Балканот и дека „би било грешка да се препушти Балканот на Европа“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close