Дописници СветСветСвет.Портал

Болтон: Ако Трамп победи, САД ќе го напуштат НАТО

Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на претседателот на САД, истакна дека ако Доналд Трамп да добие втор претседателски мандат, САД можат да заминат од НАТО.

Back to top button
Close
Close