0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Болтон: Ако луѓето не сакаат да зборуваат за територијални корекции, тогаш нема да има напредок во преговорите

-Можам да ви кажам дека како советник за национална безбедност разговарав со (Хашим) Тачи и претседателот (Александар) Вучиќ и дека можноста за мала територијална корекција беше разгледана и за неа се дискутираше. Ако можевме да го надминеме распадот на Југославија во 1991 година, и знам дека историјата се протега многу подолго од 30 години, тогаш тоа можеше да биде дел од поголем пакет што ќе не доведе до решение, изјави Болтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close