СветСвет.Слајдер

Болсонаро за својата иднина: Победа на избори, затвор или смрт

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро изјави дека има три алтернативни за својата иднина: затвор, смрт или победа на претседателските избори што се закажани во 2022 година

Back to top button
Close
Close