Svet.SlajderСветСвет.Портал

Болсонаро: Лудо е што се затворааат државите

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро најавите на поголем број јужноамерикански држави да ги заострат мерки со цел го спречат вториот бран на Ковид-19 ги оцени како „луди“

Back to top button
Close
Close