Svet.SlajderСветСвет.Портал

Болсонаро го обвини домородното население за пожарите во Амазонија

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска во својот говор во ОН кажа дека домородното население е виновно за годинашните пожари во прашумата на Амазонија и притоа ги нападна и медиумите за ширење паника за пандемијата на коронавирусот, пренесоа британските медиуми.

Back to top button
Close
Close