СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Болсонаро бесен за истрагата на Врховниот суд, се заканува со акции надвор од уставот

„Оваа истрага не е во границите на уставот, така што контра-одговор на тоа, исто така, не е во рамките на уставот“, напиша Болсонаро на социјалните мрежи, без да ја прецизира природата на заканата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close