0_Спорт.ПорталОстанато

Боксерски спектакл викендов во САД пред рекордни 70.000 гледачи

Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез, носител на појасотт во верзиите WBA и WBC и првакот во WBO, Англичанецот Били Џо Саундерс ќе ги вкрстат ракавиците в сабота за обединување на титулите во супер средна категорија пред 70.000 гледачи на стадионот во Арлингтон, во американската сојузна држава Тексас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close