Svet.SlajderСветСвет.Портал

Боинг препорача приземјување на авионите 777 поради абење на металот

Американскиот производител на авиони Боинг соопшти дека истрагата утврдила „абење на металот“ на нивниот авион 777, на кого му откажа еден од моторите набрзо по полетувањето во Денвер и препорача привремено приземјување на сите латала од тој тип

Back to top button
Close
Close