Дописници СветСветСвет.Портал

Боинг инвестира 1 милијарда долари во безбедноста на патничките летови

Авиокомпанијата Боинг ќе инвестира 1 милијарада долари во безбедноста за да се намалат ризиците со дефекти на патничките летови како фаталните проблеми со моделот „737 Макс“, јавија некои американски медиуми.

Back to top button
Close
Close