Svet.SlajderСвет

Боинг ќе исплати 500 милиони долари на семејствата на загинатите во авионски несреќи

Со фонд од 500 милиони долари авиокомпанијата Боинг ќе ги обештети семејствата на 346 лица загинати во несреќите со авионите на Боингот 737 Макс

Back to top button
Close
Close