Дописници МКДМКДОпштински вести

Богојавление во гевгелиско ќе се прославува во црквите

Во Гегелија годинава прв пат за Богојавление, чесниот крст нема да се положи во водата на реката Вардар, туку прославата на Водици ќе се изврши во црквите и нивните дворови, соопшти денеска архиерејскиот намесник во Гевгелија, протојереј Љупчо Миланов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close