Дописници МКДОпштински вести

Богојавление ќе се прославува утре во кумановско

Во кумановско во црквите утре ќе се служи утрена богослужба со литургија, по што ќе следи богојавленски водсвет, информираа денеска од кумановско-осоговската епархија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close