0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштински вестиСкопје

Богдановиќ најави отворање нов „Парк на сеќавањето“

За брзо време ќе почне целосна реконструкција и обнова на паркот што се наоѓа во непосредна близина на спомен обележјето позади Универзалната сала, кое пред извесно време Општина Центар и Руската амбасада го поставија во чест на 75-годишнината од завршувањето на Втората светска војна.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close