0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Boçvarski: Shteti do të bëhet lojtar serioz lidhur me tregun e gazit

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski thotë se gazifikimi është një nga prioritetet e Qeverisë dhe se pjesa e cila kalon nëpër Kumanovë, përmes Shtipit deri në Negotinë, Prilep dhe Manastir, tashmë është realizuar me mbi 90 për qind progres dhe realizim, ndërsa pjesa e autostradës nga Shkupi përmes Tetovës dhe Gostivarit tashmë është realizuar mbi 65 për qind. Paralelisht, theksoi ai, punohet në ndërlidhjen e projekteve me Kosovën dhe Greqinë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close