0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomiKorrespondentë MKDVideo deklaratë

Boçvarski pret që gazsjellësi magjistral të bëhet gati vitin e ardhshëm

Ndërtimi i gazsjellësit magjistral Kumanovë-Shtip-Prilep-Manastir është me 90 për qind realizim, ndërsa gazsjellësi Shkup-Tetovë-Gostivar ka mbi 60 për qind realizim, kumtoi sot ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski.

Back to top button
Close
Close