0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Бочварски: За три години повеќе реконструкции на патишта од претходните 11 години

Повеќе километри патишта се реконструирани за три години отколку за 11 години на поранешната Влада, изјави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во Тетово одговарајќи на новинарско прашање кога ќе има реални реконструкции на сообраќајниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close