0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштествоОпштински вести

Бочварски:  Со новиот ребаланс на Буџетот нема да се кратат средства од Министерството за транспорт

Во новиот ребаланс на Буџетот нема да се кратат средства од Министерството за транспорт и врски, сите пари за изградба и реконструкција на патишта низ државата се користат, а парите за изградба на железничката пруга од Куманово до Бугарија се повлечени, бидејќи изведувачот се повлече од трасата, рече денеска министерот за трамспорт и врски, Благој Бочварски по увидот во изградбата на експресниот пат Штип - Радовиш.

Back to top button
Close
Close