0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Бочварски: Семејството на Верица Белчовска ќе добие стан во Струмица, одлучи Комисијата за станбени прашања

Комисијата за станбени прашања при Владата со која претседава Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на денешната седница одлучила на семејството Белчовски чија ќерка Верица трагично загина во сообраќајна несреќа, а нејзините органи беа донирани, да им биде доделен на користење стан во општина Струмица, информира министерот преку својот фејсбук статус.

Back to top button
Close
Close