0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваДописници МКДОпштествоОпштински вести

Бочварски: После 20 години важно е да имаме попис заради добро планирање на инвестициите

Пописот ќе се оддржи со сите здравствени протоколи заради зачувување на здравјето на граѓаните. После двесет годни важно е да спроведеме попис за да имаме точно прецизни бројки при планирањето за сите идни инвестиции во инфраструктурата, изјави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски при денешната посета во општина Виница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close