0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Бочварски: Почнува реконструкцијата на две улици во Тетово, автопатот кон Гостивар најверојатно со уште една нова делница

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски по денешната средба со градоначалничка на Тетово, Теута Арифи, најави дека за неколку недели започнува долгоочекуваната реконструкција на двете улици „Гоце Делчев“ и „Ѓоце Стојчески“.  Информираше дека првиот тендер за проектот од Светска банка е веќе завршен и потпишани се договорите со изведувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close