0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваДописници МКДЕкономија

Бочварски очекува магистралниот гасовод да биде готов следната година

Изградбата на магистралниот гасовод Куманово- Штип- Прилеп-Битола е со 90 процентна реализација, а гасоводот Скопје-Тетово-Гостивар има над 60 процентна реализација, соопшти денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски. Тој очекува двата крака да бидат готови следната година.  

Back to top button
Close
Close