0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски: Изградбата на коридорите е клучно прашање за поврзување на регионите

Изградбата на коридорите е клучно прашање за поврзување на регионите. Коридорот 10 е веќе комплетиран како автопатско решение, а работиме и на комплетирање на Коридорот 8, истакна министерот за транспорт и врски Благоја Бочварски одговарајќи на пратеничкото прашање во попладневниот дел од собраниската седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close