0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски: Избрани се нови изведувачи за делниците од експресниот пат Градско-Прилеп

Веќе имаме избрано изведувач, односно преземена трасата на првата делница Градско – Дреново од компанијата Штрабаг каде во текот на оваа есен се очекува влез на работите на оваа компанија, а на втората делница  Дреново - Фариш веќе имаме избрано изведувач кој е воведен во работата и роковите за реализација на овој дел од делницата од ескпресниот пат веќе течат, информира денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски одговарајќи на пратеничко прашање од пратеникот Миле Талевски на седница во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close