0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидеоВидео изјаваЕкономија

Бочварски: Инвестираме во добрососедство, 50 милиони евра за патно поврзување со Бугарија

Инвестираме 50 милиони евра во патната инфраструктура за поврзување со Бугарија, изјави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, при увидот на активностите за обнова на патот Трстија -Бигла.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close