0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски и Китанов на увид во изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш

Инвестираме преку 80 милиони евра во модернизација на патната инфраструктура во околината на Штип. Капиталните инвестиции се реализираат со добра динамика и во моментов работиме на изградба и рехабилитација на преку 400 километри патна мрежа во државата, порача денеска Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, кој  заедно со директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов, в.д градоначалникот на општина Штип, Јане Миланов, градоначалникот на општина Радовиш, Герасим Конзулов и градоначалникот на општина Конче, Благој Илиев, изврши увид во изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш.

Back to top button
Close
Close