0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бочварски: Фокус на проектите за гасификација, тендер за кракот Неготино-Гевгелија до крај на годината

Министерот за транспорт и врски најавува фокус на  проектите за изградба на магистралните гасоводи, паралалелно со што, како што вели, општините ќе работат на проектите за секундарните  мрежи.Пандемијата, порача денеска, ќе ја победиме само со инвестиции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close