0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Бојкот во ПСЖ пред реваншот во Лигата на шампионите

Двајцата играчи имаат договори со парижаните до 30 јуни, пишува „Монитор“. Тие се категорични дека ништо не може да ги задржи во француската престолнина по тој датум.

Париз, 21 јуни 2020 (МИА) – ПСЖ доби тежок удар пред реваншот во Лигата на шампионите. Тимот нема да може да се потпира на една од најголемите sвезди Единсон Кавани. Истото важи и за Томас Муние.

Двајцата играчи имаат договори со парижаните до 30 јуни, пишува „Монитор“. Тие се категорични дека ништо не може да ги задржи во француската престолнина по тој датум.

Муние нема да тренира со останатите ниту од понеделник. Лигата на шампионите се обновува во август, а во јули ПСЖ има две финалиња – за Купот на земјата и тој на Лигата.

Таг
Back to top button
Close
Close