БалканБалкан.Портал

Бојко Борисов нареди отворање на зелен коридор за оние кои сакаат да се вакцинираат во Бугарија

Бугарскиот премиер Бојко Борисов повика на забрзување на вакцинацијата, така што 10.000 луѓе ќе се имунизираат на ден наместо сегашните 4. 500 неделно и помалку од 100 за време на викендите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close