0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Бојко Борисов: Членството на Северна Македонија и Албанија во ЕУ е стратешка цел на Бугарија

Стратешка цел на Бугарија е членство на Северна Македонија и Албанија во Европската Унија, изјави денеска поранешниот бугарски премиер и лидер на Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) Бојко Борисов на средба со претставници на подмладокот на неговата партија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close