0_Спорт.ПорталКошарка

Бојан Богдановиќ ќе игра за Хрватска во квалификациите за Олимписките игри

Кошаркарот на Јута џез, Бојан Богдановиќ најави дека ќе игра за репрезентацијата на Хрватска на претстојните квалификации за Олимписките игри.

Загреб, 19 јуни 2021 (МИА) – Кошаркарот на Јута џез, Бојан Богдановиќ најави дека ќе игра за репрезентацијата на Хрватска на претстојните квалификации за Олимписките игри.

Хрватска ќе биде домаќин на еден од квалификациските турнири во Сплит. Екипата ќе игра во групата Б против Бразил и Тунис.

„Џезерите“ беа елиминирани од плејофот, губејќи од Клиперс во серија од второто коло (2-4). Богдановиќ рече дека ќе продолжи со тренинзи за 7-8 дена. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close