Svet.SlajderСветСвет.Портал

БМВ значително ќе го зголеми бројот на електрични возила

Германскиот производител на луксузни возила БМВ планира значително да го зголеми производството на електрични автомобили, изјави извршниот директор Оливер Зипсе за германскиот дневен весник „Аугсбургер алгемајне“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close