Svet.SlajderЕвропа

БМВ регистрира изненадувачки голем профит во првиот квартал на 2021 година

Германскиот производител на автомобили БМВ во првиот квартал од 2021 година регистрира рекордната продажба што на компанијата и донесе изненадувачки голем профит, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close