БалканДописници Свет

Блуши: Мета останува на функција до 24 јули 2022, нема да толерира никакво заплашување од локалната, регионалната и меѓународната мафија

По изгласувањето на парламентарната анкетна комисија за разрешување на претседателот Илир Мета, во првата реакција од неговиот кабинет се наведува дека Мета ќе биде на оваа функција до 24 јули 2022 година, кога му заврши мандатот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close