БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Блуши:Изборнио процес не е завршен а секој кандидат кој добил мандат со изборен  криминал не залужува да седне во Парламентот

Албанскиот претседател Илир Мета, по првпат реагираше, преку портпаролот Теди Блуши, по првата седница на парламентарната анкетна комисија, која треба да испита дали ги прекршил уставните надлежности, за што го обвинуваат социјалистите и бараат негово разрешување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close