Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блумберг поднел документи за номинација на демократите

Американскиот милијардер и поранешен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, испрати уште појасен сигнал дека ќе се вклучи во трката за кандидат на демократите на претседателските избори, откако вчера поднел документи во неговата изборна единица во Алабама.

Back to top button
Close
Close