ИзбраноМИА Истражува

Блумберг: Откажувањето на Германија од „Северен тек 2″ е неизбежно

Новиот трансатлантски меден месец се уште не е завршен. Германската канцеларка Ангела Меркел, како и повеќето европски лидери, се уште ужива во убавите спомени од инаугурацијата на Џо Бајден како 46-ти претседател на САД. Секако, по бројот 45 (Доналд Трамп), таа е подготвена за топли чувства кон сите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close