Svet.SlajderСветСвет.Портал

Блумберг: „Колонијал пајплајн“ плати скоро пет милиони долари откуп на хакерите

Компанијата плати огромен откуп во крипто валута што не може да се открие, само неколку часа по нападот, нагласувајќи го огромниот притисок со кој се соочува операторот со седиште во Џорџија да ги снабдува со гориво поголемите градови на источниот брег

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close