ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Блумберг“: ЕУ и САД подготвуваат одговор на „непријателските акции“ на Русија

Европската унија му испрати на Вашингтон нацрт заедничка изјава за самитот ЕУ-САД на 15 јуни, во која се предлага двете страни да одговорат на „непријателските акции“ на Русија, објави американската агенција „Блумберг“, повикувајќи се на документ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close