0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Блумберг: До лето 70 отсто од возрасното население во ЕУ ќе биде вакцинирано

До март 2021 година државите членки треба да вакцинираат не помалку од 80 отсто од здравствените и социјалните работници и луѓето постари од 80 години, а до лето мора да се вакцинира најмалку 70 отсто од возрасната популација, се наведува во документот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close