0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Блокирани улиците во Женева, Бајден пристигна во вилата, се чека на Путин

Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател, Џо Бајден, денесја ја имаат првата тет-а-тет средба во вилата „ Ла Гранж“ во Женева, каде што зад затворени врати ќе разговараат за голем број спорни прашања во време кога американско-руските односи се на најниско ниво од крајот на Студената војна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close