0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Блинкен: Загрижени сме поради насилното задушување на протестите во Русија

Руската Влада прави грешка доколку смета дека ние сме виновни. Тие се во прашање, руската Влада е во прашање. Станува збор за фрустрација што граѓаните ја чувствуваат поради корупцијата, автократијата и мислам дека руската Влада треба на работите да погледне  одвнатре, а не однадвор, рече Блинкен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close