Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Блинкен во прва посета на Германија

Aмериканскиот државен секретар Ентони Блинкен при неговата прва посета на Германија, денеска треба да се сретне со канцеларката Ангела Меркел и министерот за надворешни работи Хајко Мас

Back to top button
Close
Close